Haber

Birleşik Kamu-İş Başkanı Balık: “Kamu Çalışanlarımıza Depremde Acil Puan Tahsis Hakkı Getirilmelidir”

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, görev yeri afet bölgesi olan kamu çalışanlarına puan hakkı verilmesini istedi. Balık, “Depremden sağ kurtularak yakınlarını ve evlerini kaybeden kamu çalışanlarımıza bir an önce deprem bölgesindeki görev yerlerinden puan verilerek istedikleri il/ilçelerde kamu kurumlarına atanma hakkı tanınmalıdır. Mümkün olduğunca” dedi Balık.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Balık, görev yeri deprem bölgesi olan kamu çalışanları hakkında yazılı açıklama yaptı. Balık dedi ki:

“10 ilde meydana gelen deprem felaketinde binlerce kamu çalışanımız görev yaptığı yerlerde hayatını, yakınlarını, evlerini kaybetmiştir. İçinden geçtiğimiz bu süreç milyonlarca vatandaşımızı derinden yaralamış ve birçok travmaya neden olmuştur. Psikolojik olarak düşünüldüğünde görev alanı afet bölgesi olan kamu çalışanlarının görevlerine sağlıklı bir şekilde devam etmesi mümkün olmamakta, artçı sarsıntılar nedeniyle hayati tehlike devam etmektedir.

“DİĞER KURUMLARA DA BAŞVURULAR YAPILABİLİR”

Yaraları yıllarca sarılamayan sarsıntı felaketinin etkisi, bölgeden uzaklaşamamanın da etkisiyle daha da derinleşecek. Depremi atlatıp yakınlarını ve meskenlerini kaybeden kamu çalışanlarımıza bir an önce deprem bölgesindeki görev yerlerinden puan verilerek istedikleri il/ilçelerde kamu kurumlarına atanma hakkı verilmelidir. Ayrıca takım bulunmaması halinde mesleklerine göre takım ve unvanları çalıştıkları kurumdan alınmak suretiyle başka kurumlara atanabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu