Haber

Çankaya Belediyesi kurban alanında

ÇANKAYA BELEDİYESİ ZAFER SATIŞ VE KESİM ALANI bayrama hazırlanıyor

  Çankaya Belediyesi, kurbanlarını satmaya gelen vatandaşların bu süreci sağlıklı bir ortamda geçirmeleri için kurbanlık alanında düzenli olarak ilaçlama çalışması yürütüyor. Aynı zamanda ibadete gelecek vatandaşların kesim işlemini yapacakları şekilde alan hazırlanıyor.

  Çankaya Belediyesi, kurbanlarını satmaya gelen vatandaşların bu süreci sağlıklı bir ortamda geçirmeleri için kurbanlık alanında düzenli olarak ilaçlama çalışması yürütüyor. Ayrıca gelecek vatandaşların kesim işlemlerini gerçekleştirecekleri ve paylara ayıracakları bölümler de alanda namazlarını kılabilmeleri için hazırlanıyor.

  Vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda ibadetlerini gerçekleştirmelerini amaçlayan Çankaya Belediyesi, ilaçlamanın yanı sıra bölgede rutin temizlik ve güvenlik çalışmalarını da yürütüyor. Bayram boyunca devam edecek ilaçlama çalışmaları hem bölgedeki vatandaşların sağlığı hem de hayvanların sağlığı açısından değerli.

  Bayram süresince bölgede ambulans, dezenfekte, hayvan kontrol ve polis araçları hazır olacak. Hava calaska sisteminin bulunduğu alanda hayvan gübresi ve seyyar tuvaletler her gün düzenli aralıklarla temizlenmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu