Ekonomi

Meteoroloji uyarıyor: Kavurucu sıcaklar yarından itibaren etkisini gösterecek!

Meteoroloji 18 Temmuz hava durumu raporunu yayınladı. 5 günlük yeni raporda, özellikle Marmara Bölgesi’nde sıcaklıkların 35 dereceyi geçeceği belirtildi. Yüksek sıcaklıkların 24 Temmuz’a kadar etkili olması bekleniyor.

Bu tarihlerin ortasında sıcaklıklar İstanbul’da 32-35, Edirne’de 38-41, Kırklareli’de 35-39, Tekirdağ’da 33-36, Kocaeli’de 37-39, Sakarya’da 35-37, Yalova’da 31 derecelerde seyrediyor. İzmir’de -33, 37-38 derece olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre, yurdumuzun kuzeydoğu kesimleri orta ve parçalı bulutlu, Giresun, Trabzon ve Rize’nin iç kesimleri ile Van ve Hakkari’nin doğu kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. diğer yerlerde daha az bulutlu. ve açık geçeceği iddia ediliyor.

Yüksek sıcaklıklar yarın etkisini gösterecek

Afrika sıcağı geçen hafta Türkiye’yi de etkiledi. Havaların soğumasıyla Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni bir uyarı yaptı. 19 Temmuz Çarşamba gününden itibaren özellikle Marmara Bölgesi için yüksek sıcaklıkların yaşanacağı bilgisini paylaştı.

Hava sıcaklığının yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde ise normalin 2-4 derece üzerinde olması bekleniyor.

Bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu