Ekonomi

Suudi Arabistan’a ‘kişisel ziyaret vizesi’ geliyor

Suudi Arabistan, vatandaşlarının umre ve yurt içi ziyaretlerini gerçekleştirmelerine olanak sağlayacak “şahsi ziyaret vizesi” kapsamında Müslüman arkadaşlarını ülkeye davet edebileceklerini açıkladı.

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı’nın Twitter hesabından açıklama yapıldı.

Açıklamaya göre, Suudi Arabistan vatandaşlarından davetiye alan Müslümanlar, “kişisel ziyaret vizesi” için başvuruda bulunabilecek.

Bu kapsamda bireysel ziyaret vizesi başvuruları doğrudan veya online olarak yapılabilmekte, tek girişli veya çoklu girişli olarak vize alınabilmektedir.

Tek girişli vize 90 gün, çok girişli vize bir yıl geçerli olurken, çok girişli vizeye sahip kişi ülkede en fazla 90 gün kalabilir.

Şahsi ziyaret vizesine sahip olanların Suudi Arabistan’ın tüm şehirlerini ve tarihi bölgelerini gezmenin yanı sıra umre ve Mescid-i Nebevî ziyareti yapabilecekleri belirtildi.

Açıklamada, başvurunun başlangıç ​​tarihi ve vize fiyatları hakkında bilgi verilmedi.

Suudi Arabistan, 2030 vizyonu çerçevesinde turizmi geliştirmek amacıyla 2016 yılında ülkedeki tarihi ve kültürel mekanları ziyarete açmıştır.

Ülkenin petrole dayalı ekonomisini çeşitlendirecek olan Suudi Arabistan, 2030’un prestijiyle yıllık ziyaretçi sayısını 100 milyona çıkarmayı ve bu bölümde bir milyon kişiye istihdam yaratmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu