Haber

Depremzedenin 4 ineği için yerleştiği otelin bahçesine ahır yapıldı.

KAHRAMANMARAŞ merkezli depremlerde Adıyaman’daki evi yıkılan Nurşen Salhan, 4 büyükbaş hayvanıyla Antalya’da bir otele sığındı. Nurşen Salhan’ın hayvanları için tesisin bahçesine geçici bir ahır yapıldı. Nurşen Salhan, “Korkudan başka bir şey hissedemedim. Kendimi zor attım” dedi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ilde etkili olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine bağlı Aktoprak köyünde yakalanan Nurşen Salhan’ın evi yıkıldı. Yalnız yaşayan Nurşen Salhan, depremin ardından ilk fırsatta 2 ineği ve 2 buzağısıyla Antalya’nın Manavgat ilçesine geldi. Manavgat’taki konaklama tesisinin izniyle hayvanları için otelin bahçesine geçici bir ahır yapıldı.

Yaşadığına şükrettiğini söyleyen Nurşen Salhan, köy evinin yıkıldığını söyleyerek, “Korkudan başka bir şey hissedemedim. Kendimi sertçe dışarı attım” dedi. Manavgat’a 2 inek ve 2 buzağı ile geldiğini anlatan Salhan, “Muharrem Bey Oteli’nin bahçesinde geçici bir barınak bulduk. Ama ileride hem kendim hem de hayvanlarım için bir barınak lazım.” Beyin sarsıntısı nedeniyle gergin durumda olduğunu anlatan Nurşen Salhan, kaldıkları otelin çevresindeki bahçede otlayan ineklerinin sevincinin giderek sevincine döndüğünü ve bundan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Otelin sahibi Muharrem Duran, hayvanların barınması için otelin bahçesinde süreksiz bir alan oluşturduklarını söylerken, Nurşen Salhan’ın hayvanlarıyla kalacak yeri olmadığını söyledi. Duran, “Tesisimizin çevresinde yeşil alan çok olduğu için hem kendisinin hem de 2 büyükbaş 2 buzağısının burada barınması için kapılarımızı açtık. Söylenecek fazla bir şey yok çünkü kelimeler boğazımıza düğümlendi. Allah razı olsun. Ölenlere rahmet, yaşayanlara acil şifalar diliyorum. Devletimiz büyük bir devlettir, bu yaraları bir an önce sarıyor, sarmaya da devam edecek” dedi.

soke-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu