Ekonomi

Ekonomistler kabineden sonra konuştu: Güncelleme geliyor

Yeni dönemde öncelik ekonomi olacak.Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kabine toplantısının ardından değerli açıklamalarda bulundu.

Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, orta vadeli programla ilgili çalışmaların başladığını, önümüzdeki günlerde OVP’de güncelleme yapılacağını söyledi.

YILMAZ: 2023 VE GELECEK YIL HEDEFLERİNİ GÜNCELLEYECEĞİZ

Yeni dönemde faiz politikalarında değişiklik bekleniyor. Bu konudaki tartışmalarının ÖVP’ye yansıyacağını, AK Parti’nin seçim beyannamesi kapsamındaki taahhütlerinin ÖVP’de yer alacağını belirtti. OVP’de büyüme, istihdam, cari işlemler istikrarı başta olmak üzere yıl sonu beklentileri güncellemesi başta olmak üzere güncelleme yapılacağını söyledi.

ŞİMŞEK: MERKEZ BANKASI KENDİ İŞİNE YARAYACAK

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yeni dönemde yol haritasında ne gibi adımlar atacağının merak konusu olduğunu kendilerine ilettik. Yeni dönemle ilgili iki cümle ile net bir cevap verdi. Bunlardan ilki, “Yaptıklarımızın konuşulmasını istiyoruz” dedi. Merkez Bankası’nın önümüzdeki dönem politikalarına ilişkin olarak, “Merkez Bankası üzerine düşeni yapacaktır”ifadeleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu